15. výročí vstupu ČR do NATO si připomněla i Univerzita obrany

15. výročí vstupu ČR do NATO si připomněla i Univerzita obrany

14.3.2014

Ve čtvrtek 13. března se na Univerzitě obrany uskutečnilo slavnostní shromáždění příslušníků školy u příležitosti 15. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance. Akademická obec univerzity a představitelé partnerských spolků a organizací si tak připomněli nejen tento významný den České republiky a její armády, ale i záruky kolektivní obrany v rámci NATO.

Vyškovští si připomenuli 15 let České republiky v NATO

Vyškovští si připomenuli 15 let České republiky v NATO

13.3.2014

Ve středu 12. března 2014, tedy přesně 15 let ode dne, kdy přistoupila Česká republika k severoatlantické smlouvě, se uskutečnilo slavnostní shromáždění příslušníků Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA), včetně posluchačů kurzů.

Na obraně záleží, řekl ministr obrany Martin Stropnický na konferenci k 15. výročí vstupu ČR do NATO

Na obraně záleží, řekl ministr obrany Martin Stropnický na konferenci k 15. výročí vstupu ČR do NATO

12.3.2014

V Praze se dnes uskutečnila konference s názvem „15 let Česka v NATO – naše bezpečnost není samozřejmost“. Celodenní akci na Pražském hradě zahájil vrchní velitel ozbrojených sil prezident Miloš Zeman. V programu vystoupili také bývalý šéf NATO George Robertson, za resort obrany pak ministr obrany Martin Stropnický a náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Petr Pavel.

Vláda schválila prodloužení smlouvy o pronájmu letounů JAS-39 Gripen

Vláda schválila prodloužení smlouvy o pronájmu letounů JAS-39 Gripen

12.3.2014

Vláda České republiky na svém zasedání dne 12. března 2014 schválila „Dodatek o prodloužení smlouvy o pronájmu letounů JAS-39 Gripen“. Vláda současně uložila ministru obrany zabezpečit uzavření tohoto dodatku, kterým bude současná smlouva o pronájmu letounů JAS-39 Gripen mezi ČR a Švédskem, platná do 30. září 2015, prodloužena do roku 2027 s případnou opcí na další dva roky, tzn. do roku 2029.