Zpravodajství Ministerstva obrany ČR
Plzní opět znělo: Díky Ameriko!
7.5.2015
Už 1. května byly v západočeské metropoli Plzni zahájeny oslavy 70. výročí osvobození města pod tradičním názvem Slavnosti svobody.
Smekněme a nenechme se zahanbit
6.5.2015
Je to sedmdesát let, co skončila druhá světová válka. Jak jednoduše zní tahle věta. A co všechno obsahuje? Co všechno je třeba vidět za ní?
Expozice resortu obrany na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2015
6.5.2015
Ve dnech 19. až 21. května 2015 se pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického uskuteční v Brně Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2015.
Připomínka památky obětí spojeneckých armád
6.5.2015
Ve středu 6. května se na hřbitově v Ďáblicích v Praze 8 uskutečnila pietní vzpomínka k uctění památky obětí války z řad spojeneckých armád a k 70. výročí ukončení 2. světové války.
Hranické náměstí zaplnilo přes tisíc vojáků, přivítali kolegy z Afghánistánu
6.5.2015
Slavnostním nástupem dnes vojáci 3. strážní roty oficiálně uzavřeli své půlroční působení v zahraniční operaci. Od 16. října loňského roku byli nasazeni v Afghánistánu, kde plnili úkoly spojené s ochranou jedné z nejdůležitějších koaličních základen Bagrám v provincii Parwan.